Зміна паспорта громадянина України для виїзду за кордон у зв'язку із зміною прізвища

Дата публікації Перегляди: 19758

Роз'яснення процедури зміни паспорта громадянина України для виїзду за кордон на прикладі одного із звернень:

"В мене є діючий закордонний паспорт з польською робочою візою, але минулого року я вийшла заміж і відповідно змінила прізвище і український паспорт. Хочу дізнатись чи зможу я далі користуватись закордонним паспортом до закінчення його терміну, чи у зв"язку зі зміною прізвища його обов"язково змінити?"

Відповідно до Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" від 21 січня 1994 року громадяни України мають конституційне право виїжджати з України (крім окремих випадків, передбачених цим Законом) та в'їжджати в Україну при наявності у них дійсних документів для виїзду за кордон.

Документами, що дають право на виїзд з України, зокрема, у приватних справах, і в'їзд в Україну та посвідчують особу громадянина України під час перебування за її межами є:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- проїзний документ дитини;

- посвідчення особи моряка.

Згідно п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 1995 р. N 231 Про затвердження Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення: "Паспорт громадянина України для виїзду за кордон і проїзний документ дитини є документами, що посвідчують особу і підтверджують громадянство України особи, на яку вони оформлені, і дають право цій особі на виїзд з України і в'їзд в Україну".

Тому зміна внутрішнього і закордонного паспортів обов’язкова на протязі місяця після реєстрації шлюбу, оскільки в подальшому вони будуть вважатися недійсними.

Звертаємо вашу увагу, що зміні закордонного паспорта має передувати зміна внутрішнього паспорта громадянина України та ідентифікаційного номера платника податків (ІНП).

Для отримання внутрішнього паспорта громадянина України, у ЖЕО або паспортний відділ при районному управлінні МВС України за місцем прописки необхідно подати заяву, 2 фотокартки та свідоцтво про шлюб.

Згідно законодавства ідентифікаційний номер платника податків (ІНП) отримується один раз і зберігається за особою все життя, тому його зміна не можлива. Після одруження у разі зміни прізвища ідентифікаційний номер змінювати не потрібно, необхідно внести відповідні зміни до Державного реєстру . Жінці протягом місяця від дня отримання паспорта з новим прізвищем необхідно звернутися до податкового органу за місцем свого проживання для внесення змін до даних Державного реєстру, а також для отримання нової картки фізичної особи - платника податків. Потрібно надати паспорт, стару довідку з ідентифікаційним номером і свідоцтво про шлюб. Після подання всіх документів у двотижневий термін можна отримати нову довідку з ідентифікаційним кодом.

Маючи на руках ці документи можна подавати заяву на зміну закордонного паспорта.

Поміняти закордонний паспорт можна в управлінні (відділі) у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб ГУМВС, УМВС України (в минулому ОВІР, а зараз ГІРФО) за місцем проживання: http://dmsu.gov.ua або ж при перебуванні заявника не за місцем проживання в підрозділах Міжрегіонального Центру з видачі та оформлення закордонних паспортів: http://www.passport-ua.org/.

http://zarobitchany.org/news/?id=312

Статистика
Перегляди статей
9296198
Лічильник

Українська рейтингова система