Відповідь Державної податкової служби України на запит Спілки українців у Португалії на отримання публічної інформації

Друк
Створено: 12 квітня 2013 Перегляди: 5589

ЗАПИТ на отримання публічної інформації

Загальний опис інформації, що запитується:

1.Чи оподатковуються в Україні грошові перекази із-за кордону отримані родичами і знайомими від громадян України, що працюють (отримують доходи) і сплачують з них податки за кордоном?

2.Чи зобов’язані громадяни України, що працюють за межами України і сплачують податки у країнах проживання, подавати річну податкову декларацію до ДПІ України?

3.Чи вважається громадянин України, що легально перебуває, працює і сплачує податки за кордоном – резидентом України?

Про розгляд листа

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ I ЗБОРІВ УКРАЇНИ 

Міністерство доходів і зборів України розглянуло лист Спілки українців у Португалії від 07.04.2013, надісланий електронною поштою, отриманий 08.04.2013, стосовно механізму оподаткування та декларування доходів громадянами при отриманні грошових переказів, направлених із-за кордону, і повідомляє.

Статтями 6 та 19 Конституції України передбачено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи діють у межах повноважень та спосіб, визначені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 19 Закону України від 13.01.2011 № 2939 „Про доступ до публічної інформації" (далі - Закон), запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Згідно зі статтею 1 Закону публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Звернення Спілки українців у Португалії стосуються підготовки і надання органами ДПС допомоги щодо використання положень Податкового кодексу України (далі - Кодекс). Згідно з підпунктом 14.1.172 пункту 14.1 статті 14 Кодексу податкова консультація є допомогою контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків та зборів.

Податкова консультація мас індивідуальний характер, може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Враховуючи викладене, зазначене звернення за змістом не відповідає вимогам Закону України „Про доступ до публічної інформації", оскільки не підпадає під дію статті 1 Закону та містить по суті прохання надати допомогу щодо практичного використання норм податкового законодавства.

Крім того, оскільки форма надання такого звернення електронною поштою не надає змоги підтвердити особу платника податків, для отримання індивідуальної податкової консультації необхідно звернутись до Міністерства доходів і зборів України у встановленому порядку.

Так, відповідно до Типового порядку організації роботи та взаємодії між структурними підрозділами органів державної податкової служби при підготовці відповідей на запити про отримання публічної інформації, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.04.2012 № 511, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.05.2012 за № 786/21099, органи державної податкової служби України не є розпорядниками інформації за запитами, зокрема інформації, яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних або потребує створення в інший спосіб.

Отже, задоволення запиту не вимагає створення нової інформації та не потребує проведення аналітичної роботи.

Директор Департаменту обслуговування платників податків                                       B.B. Мальцева

 

ВІДПОВІДЬ: PDF

 

{module mod_knopka_comments}